Nerwica lękowa a zazdrość o partnera

Dzień dobry, wydaje mi się, że mam nerwicę lękową. Mam typowe objawy, natrętne myśli. Jedną z nich jest strach przed tym, że zdradzi mnie mój partner. On nie daje mi do tego żadnych podstaw. Wiem, ze on mnie nie zdradza, ale jestem zazdrosna o wszystkie kobiety z którymi rozmawia. Potrafię zrobić awanturę o błahostkę. Dodam, że przechodziłam już przez rózne śmiertelne choroby, oczywiście w głowie, bałam się schizofrenii, a teraz boję się, że mam syndrom Otella. Czy to możliwe?

Tak, opisane przez Panią objawy mogą na to wskazywać. Proszę zgłosić się do psychoterapeuty, w przypadku takiej konieczności, specjalista zaleci konsultację u psychiatry.
Psychoterapia z pewnością pomoże w opisanym problemie.

Pozdrawiam
Marta Widera-Kędryna

A może jest to wynik jakiegoś rodzaju kompleksów, z którymi sobie Pani nie radzi? Lub braku zaufania do siebie lub partnera? Niekoniecznie taie objawy muszą wiązać się z zaburzeniem nerwicowym (choć mogą). To, co jednak jest najważniejsze to stwierdzenie, że "przechodziła pani w głowie przez różne choroby" - tak na prawdę może to wskazywać na pewnego rodzaju hipochondrię. Tak czy siak polecam udać się do psychoterapeuty i z nim w szczegółach omówić problemy i podjąć współpracę. Pozdrawiam.

Witam Panią. Nie wiem jaką drogą nabywa Pani wiedzy o różnych chorobach (być może przez internet), ale mam takie spostrzeżenie, że to Pani nie służy. Począwszy od pierwszego zdania "wydaje mi się, że mam nerwicę lękową". To sugeruje, że nie była Pani u żadnego specjalisty. Podobnie rzecz się ma z zespołem Otella. Jest to zespół występujący u osób mających problem alkoholowy najczęściej uzależnionych od alkoholu. Każda z tych nazw i inne (wspominała Pani o śmiertelnych chorobach) może budzić w Pani niepokój. To co Pani opisała z pewnością powoduje duże trudności w codziennym funkcjonowaniu (konsekwencje dla Pani związku) oraz Pani samopoczuciu. Proszę z tych powodów udać się do lekarza specjalisty psychiatry, żeby to on określił co Pani dolega. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/