Problemy z oddychaniem a nerwica lękowa

Otóż mam 19 lat miałam robiona spirometrie przeswietlenie pluc morfologie badanie na tarczycę i tomografie głowy wszystkie te badania wyszły dobrze jednak ja nadal czuje się źle mam problemy z oddychaniem każdego dnia boję się że umrę i zostawię dzieci pani neurolog stwierdziła u mnie nerwice lękową byłam również u psyhiatry ale stwierdził że nie będzie leczył 19 letniej dziewczyny z nerwicy i że mam sobie dać radę sama bardzo się boję

Witam Panią,
Zaburzenia lękowe mogą wystąpić w różnym wieku, również tak młodym. Zaburzenia te, to jeden z najczęstszych powodów szukania pomocy psychologicznej. Są opracowane skuteczne metody leczenia tych zaburzeń - w każdym wieku - i jest to głównie psychoterapia. Farmakoterapia też pomaga ale nie zawsze jest konieczna.
Zdecydowanie nie powinna Pani być sama z tymi problemami. Proszę poszukać w swojej okolicy psychoterapeuty, który po zapoznaniu się z Pani dolegliwościami, wytłumaczy Pani na czym polega psychoterapia, pomoże dotrzeć do źródeł problemów i będzie towarzyszył Pani w procesie zmian.
Proszę się nie poddawać i zadbać o siebie.
Pozdrawiam,
Małgorzata Bukowska

Witam
W zaburzeniach nerwicowych, w sytuacjach szczególnie obciążających,
na plan pierwszy wysuwa się lęk i napięcie. Lęk, którego przyczyna jest
nieuświadomiona, często przyjmuje postać różnych fobii - stąd u Pani
lęk przed śmiercią.
Poza tym pojawiają się różne objawy wywołane rozchwianiem
równowagi układu wegetatywnego m.in. przyspieszony oddech
i uczucie duszności.
W leczeniu zaburzeń nerwicowych najlepszym sposobem dotarcia
do przyczyny i znalezienia sposobu rozwiązania problemu jest
podjęcie psychoterapii.
Pozdrawiam serdecznie

Witam,

Zaburzenia lękowe, czyli między innymi takie, które u Pani rozpoznano mogą być wskazaniem do podjęcia psychoterapii czasem w połączeniu z farmakoterapią. Wcale nie musi Pani radzić sobie z tym sama. Jeśli objawy są przykre i nasilone jest to zresztą bardzo trudne, by poradzić sobie samemu.
Zachęcam by umówiła się Pani do dobrego psychologa/psychoterapeuty, który będzie mógł dokonać diagnozy psychologicznej/psychoterapeutycznej i omówić z Panią możliwości psychoterapii. Być może potrzebna będzie wizyta u lekarza psychiatry. Ale proszę pamiętać, że zarówno psychoterapeutę jak i lekarza psychiatrę może Pani sobie wybrać - bardzo ważne by czuła się Pani bezpiecznie u specjalisty i mogła zaufać.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Dzień dobry, zachęcam do kontaktu z ośrodkiem psychoterapii w którym pracuje zespół złożony z psychologów, psychoterapeutów i psychiatrów. W konsultacji u psychologa - psychoterapeuty, zalecam konsultacje u lekarza psychiatry którzy zaproponują dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Witam Panią. Jestem poruszony zachowaniem lekarza psychiatry. Z pewnością Pani cierpi i potrzebuje pomocy. Proszę poszukać innego lekarza psychiatry. Wyniki badań, które Pani wykonała pozwalają przypuszczać, że Pani objawy i dolegliwości mają naturę psychosomatyczną. Proszę pomyśleć o zgłoszeniu się do psychologa w celu podjęcia psychoterapii. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/