Nerwica, niska samoocena a relacje z bliskimi

Często, będąc u narzeczonego, kilkakrotnie sprawdzam, czy spuściłam wodę w toalecie. Mam problem w kontaktach z ludźmi, bo boję się, że mnie zranią lub obgadają i źle ocenią. Często martwię się, że ktoś z moich bliskich umrze na jakąś chorobę. Jestem podatna na stres i mam niską samoocenę. Żyję w ciągłym stresie, bo mam toksyczne relacje z mamą. Wyzywa mnie, manipuluje mną i szantażuje.Boję się, że popadłam w nerwicę. Nie wiem, do kogo z tym iść?Co uczynić? Mam 22 lata i za pół roku biorę ślub.

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Dzień dobry.

Opisany przez Panią problem warto byłoby skonsultować z psychologiem, tym bardziej, że zamierza Pani zmienić swój cywilny "status".
Trzeba mieć na uwadze, że nie rozwiązane problemy młodości mogą mieć negatywny wpływ na Pani przyszłość i niewątpliwie odbić się mogą na Pani związku.

Pozdrawiam.

Dzień dobry, myślę, że powinna się pani umówić na konsultację s psychologiem, omówi pani swoje problemy i być może zdecyduje się na rozpoczęcie psychoterapii, ponieważ problemy o których pani pisze mogą się nasilać. Pozdrawiam.