Niska samoocena u 23-letniej kobiety

Mam niską samoocenę i nie potrafię być sobą. Wstydzę się zdradzać swoje myśli i uczucia od zawsze. Czuję się bardzo niepewnie. Jestem małomówna. Nie mam nawet znajomych. Próbowałam wielu metod w walce z brakiem poczucia własnej wartości. Nie pomagają. Nawet gdy coś osiągnę, uważam to za normę i powinność. Wychowywała mnie tylko mama. Ojciec był w domu, ale interesował się mną wyłącznie wtedy, gdy ktoś z rodziny zapytał o mnie i było mu wstyd, że nie wiedział.

Jest wiele metod pracy nas sobą, pracy nad samooceną, poczuciem własnej wartości. Powinna Pani skorzystać z pomocy psychologa/ coacha, który pomoże Pani " rozwinąć skrzydła" czyli odkryć i wykorzystać Pani osobisty potencjał również w kontaktach z innymi ludźmi. Pozdrawiam, MM

Dzień dobry,

Proszę udać się do psychoterapeuty, który po osobistej rozmowie z Panią - będzie w stanie zaproponować odpowiednią formę leczenia (o ile) - np.: psychoterapia ind., grupowa. Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ lub prywatnie.