Nie mam miesiączek a chcę zacząć stosować plastry - kiedy?

Witam. Od lat cierpię na problemy z cyklem miesiączkowym, w zasadzie bez zażywania luteiny, czy właśnie antykoncepcji okresu nie mam w ogóle. Do tego niedoczynność tarczycy i podejrzenie PCO. Jestem prowadzona ginekologicznie i endokrynologicznie. Dziś zostały mi przypisane plastry antykoncepcyjne. Wszystko fajnie, ale wszędzie jest napisane, że plaster trzeba nakleić w 1. dniu miesiączki lub 24 godziny po dostaniu okresu. Ja tego okresu nie mam i mieć nie będę, nie została mi także przypisana luteina. Co robić? Kiedy nakleić pierwszy plaster?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Teoretycznie powinna rozpocząć Pani stosowanie plastrów wraz z pierwszym dniem miesiączki. Ponieważ jednak nie ma Pani miesiączki, może Pani rozpocząć stosowanie antykoncepcji hormonalnej w dowolnym dniu cyklu. Proszę jednak pamiętać, że jeśli prowadzi Pani aktywne życie seksualne, by zabezpieczyć się przed ciążą, należy przez pierwsze 7 dni stosować dodatkowe niehormonalne metody antykoncepcyjne.