Nie stać mnie na profesjonalnego dietetyka. Co powinnam zrobić?

Witam Mam 23 lata i półrocznego synka. Moja waga przy wzroście 173 cm wynosi obecnie 97 kg. Chcę tej wagi się pozbyć i to na stałe. Mieszkam w małej miejscowości (Kościerzyna, woj. Pomorskie), gdzie niestety nie ma dietetyka:( Zaznaczę, że idąc na salę porodową ważyłam 123 kg! Całe życie byłam otyła, moja waga rosła wraz ze mną. Nie chcę już, aby śmiano się ze mnie i wytykano mnie palcami, że taka młoda dziewczyna wygląda jak świnia. Zapisałam się na aerobik i od przyszłego tygodnia zaczynam. Najbardziej bym chciała odchudzać się pod okiem dietetyka, ale jak wyżej wspomniałam jest to niemożliwe. Najbliższy lekarz o takiej specjalizacji jest w Trójmieście, a to jest ponad 60 km od mojego miasta i życzy sobie 250-300zł za wizytę, a trzeba do niego jeździć dwa razy w miesiącu! Zwyczajnie mnie na to nie stać, bo niestety, ale mój budżet jest bardzo ograniczony. Kiedyś próbowałam szukać pomocy u jakiś lekarzy za pośrednictwem różnych portali internetowych, czy też szpitali leczących otyłość, ale niestety bez rezultatu. Moja waga wymarzona to 65-69 kg.

Witam serdecznie,

Gratuluję Pociechy, niemniej nie podała Pani kilku istotnych informacji, a mianowicie:

- czy nadal karmi Pani piersią
- czy rodziła Pani siłami natury?

W serwisie znajdzie Pani odpowiedzi na podobne do Pani pytania. Ze swojej strony mogę podpowiedzieć, iż opieka dietetyka wcale nie musi wiązać się z aż tak dużymi, jaki opisane przez Panią kosztami.

Jeśli wizyta = zbyt duża odległość od specjalisty, proszę skorzystać z oferty internetowego ułożenia diety - zasada jest ta sama. Dietetyk ułoży jadłospis w oparciu o Pani preferencje.

Jeśli koszty ułożenia diety na 1 miesiąc są zbyt duże, proszę poprosić o jadłospis 7-dniowy. Dzięki temu będzie Pani miała możliwość zobaczenia, jak wygląda taka przykładowa dieta i będzie mogła jedynie zamienić poszczególne produkty w następnych tygodniach.
Koszt menu na 7 dni to ok. 50-70 zł. Wystarczy wypełnić internetowy kwestionariusz.

Warto również skorzystać z wizyty u lekarza i sprawdzić, czy „wewnątrz” wszystko funkcjonuje prawidłowo?

Proszę zajrzeć na:
http://portal.abczdrowie.pl/odchudzanie-a-karmienie

Pozdrawiam