Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 1 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak zrzucić nadwagę u 13-latki bez wizyty u dietetyka?

Mam 13 lat 164 wzrostu i ważę 70 kg. Jestem dziewczyną. Od dziecka mam sporą nadwagę. Zawszę lubiłam jeść słodycze i tłuste potrawy. Moim celem jest 55 kg. Od razu mówię, że nie pójdę do dietetyka bo w moim mieście nie ma i się wstydzę. Chcę stosować jakąś odpowiednią dla mnie dietę.
KOBIETA, 13 LAT ponad rok temu

Dieta osoby chorej na cukrzycę

Jak powinna odżywiać się osoba chora na cukrzycę? Czy jej dieta musi być rygorystyczna? Na temat diety cukrzyka wypowiada się ekspert - prof. Krzysztof Strojek, diabetolog.

Witaj, Na początku odchudzania powinnaś przeanalizować swój dotychczasowy sposób odżywiania i wyeliminować błędy - w tym pomoże Ci artykuł portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe a kolejny ułatwi rozpoczęcie zdrowego odchudzania - http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania i http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania. Pamiętaj aby Twoja dieta zawierała około 1300 - 1500 kcal. Nie mniej bowiem może wstąpić efekt jojo. Spożywaj regularnie posiłki co 3-4 h, wówczas nie będziesz miała ochotę na słodyczę oraz podjadanie. Pij wodę mineralną z jodem oraz zieloną herbatę. Ważne są także ćwiczenia - modelują ciało, zapobiegają zwisom skóry no i oczywiście ułatwiają pozbycie się zmagazynowanej tkanki tłuszczowej. Ćwicz chociaż 1 godzinę co 2 dzień. Pozdrawiam, Aneta Kościołek

Dietetyk, biotechnolog, specjalista ds. zdrowia publicznego. Doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
0

Witaj, bardzo trudno jest się prawidłowo odżywiać bez niezbędnej wiedzy na ten temat. To, co widzisz w reklamach czy kolorowych gazetach nie zawsze jest właściwe. Wizyta u dietetyka nie jest czymś wstydliwym, to prawie jak wizyta u lekarza. Możesz skonsultować swój problem poprzez skypa lub poszukać pomocy w najbliższym mieście. Najlepiej poproś rodziców o pomoc w zorganizowaniu konsultacji dietetycznej.

0

Nie musisz spotykać się z dietetykiem osobiście, można to zrealizować drogą internetową, dietetyk wysyła wówczas kwestionariusz, w którym znajdują się pytania dotyczące Twojej osoby, zdiagnozowanych chorób, dotychczasowego sposobu odżywiania, stylu życia, pozwala to indywidualnie dopasować dietę do Twojej osoby, a Tobie daje komfort bycia osobą anonimową.

0

70 kg przy wzroście 164 cm wskazuje na nadwagę. Waga prawidłowa oscyluje pomiędzy 52 a 67 kg, zatem 55 kg byłoby wartością prawidłową. Jednak utrata 15 kg w wieku 13 lat powinna się odbywać pod okiem dietetyka lub lekarza rodzinnego.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy