Nie wiem, czy wzięłam tabletkę - co teraz powinnam zrobić?

Witam, wiem, że to dziwny przypadek, ale nie wiem, czy zażyłam tabletkę z trzeciego tygodnia. Wczoraj wieczorem miałam wysoką gorączkę, ale pamiętałam o zażyciu tabletki, jednak kiedy otworzyłam opakowanie, okazało się, że nie ma tabletki na ten dzień. Wcześniej miałam wątpliwości, czy przypadkiem nie zażyłam dwóch tabletek tego samego dnia, ale przyznaję się, że tego nie sprawdziłam :( Nie wiem teraz, czy w amoku gorączki zażyłam tę tabletkę i nie pamiętam, czy wcześniej po prostu przyjęłam dwie. Nie wiem, co zrobić w tym przypadku. Nie brać kolejnej tabletki i zacząć tydzień przerwy czy przyjmować normalnie? Proszę o radę i pomoc. K.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przyznam szczerze, że nie do końca rozumiem.
Jeśli przyjęła Pani tabletkę każdego dnia (w tym jednego dnia 2), ryzyko ciąży nie jest zwiększone i może Pani spokojnie kontynuować przyjmowanie tabletek.

Jeśli pominęła Pani tabletkę z trzeciego tyogdnia (lub nie pamięta czy pomineła czy nie), to proponuję dokończyć tabletki z danego opakowania ORAZ rozpocząć następne BEZ robienia przerwy. Zapewni to pełną ochronę przed ciążą.