Zgubiona 21. tabletka

Dzień dobry. Mam pytanie. Zaczęłam brać tabletki 3 marca. Dziś jest 22, więc powinnam wziąć 20 tabletkę. Niestety wczoraj się zorientowałam, że brakuje mi 21 tabletki (nie wiem, czy zażyłam ją z inną, czy po prostu zgubiłam). Co mam zrobić? Czy zrobić 7-dniową przerwę, czy zacząć kolejne opakowanie, czy zażyć tabletkę 21 z nowego opakowania? Dodam, że współżyłam do końca z partnerem w piątek 19 marca i pominęłam 9 tabletkę, którą zażyłam razem z 11 tabletką. Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pominięcie tabletki w drugim tygodniu cyklu nie powinno wiązać się z obniżeniem skuteczności antykoncepcji, jednak warto, aby przed rozpoczęciem nowego opakowania  tabletek wykluczyła Pani ciążę. W przypadku pominięcia 21. tabletki proszę potraktować dzień, w którym powinna ją Pani zażyć (poniedziałek 22 marca) jako pierwszy dzień 7-dniowej przerwy. Jednym słowem nowe opakowanie rozpocznie Pani dzień wcześniej niż zazwyczaj (z tego, co Pani pisze, wnioskuję, że powinien być to poniedziałek zamiast wtorku).

Pozdrawiam!