Zgubiłam pigułki - co robić?

Witam! Mam 22 lata i zgubiłam ostatnie 3 pigułki. Dodam, że poprzednie brałam prawidłowo. Postanowiłam zrobić 7-dniową przerwę. Czy jestem zabezpieczona?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Proszę zajrzeć do ulotki Pani tabletek i sprawdzić, co zaleca producent tabletek w razie pominięcia tabletki w trzecim tygodniu. Prawdopodobnie należy w takiej sytuacji wyrzucić resztę pigułek i potraktować dzień, w którym zapomniało się zażyć tabletki jako pierwszy dzień 7-dniowej przerwy. Jeśli nie przyjęła Pani trzeciej od końca tabletki (ponieważ zgubiła Pani opakowanie) i ten dzień potraktowała jako początek 7-dniowej przerwy przed kolejnym blistrem, to nie ma Pani powodów do obaw.

Pozdrawiam!