Nie wzięłam ostatniej tabletki, ale zachowałam siedmiodniową przerwę. Czy jestem zabezpieczona?

Witam. Nie wzięłam ostatniej tabletki z opakowania. Nowe opakowanie zaczęłam jeden dzień wcześniej, aby utrzymać siedmiodniową przerwę, ale niestety w 12 godzinie od normalnego czasu przyjmowania.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj.

Bardzo dobrze postąpiłaś ze skróceniem cyklu o 1 dzień i 7-dniową przerwą. Niestety, to opóźnienie jest trochę problematyczne. 12godzinne spóźnienie jest graniczne. Jeżeli spóźnioną tabletkę przyjmie się przed upływem wspomnianych 12 godzin, ciągłość antykoncepcji jest zachowana, jeżeli przyjmie się po tym czasie, trzeba się dodatkowo zabezpieczać.
I tak też proponowałabym Tobie zrobić. Dla większej pewności przez najbliższe 7 dni zabezpieczaj się dodatkowymi metodami, np prezerwatywą.
Pozdrawiam.