Niechęć do przyjmowania zastrzyków przeciwzakrzepowych podczas złamania podstawy V kości śródstopia

Witam, mam złamaną (pęknięta?) podstawę V kości śródstopia. Włożono mi nogę w gips i przepisano zastrzyki przeciwzakrzepowe. Problem w tym, że wykańczam się psychicznie przez konieczność przyjmowania tych zastrzyków, jestem kłębkiem nerwów, nie mogę spać, jeść. Codziennie płaczę na myśl o tym leku, o jego przyjmowaniu i siniakach od byle uderzenia. Czy mogę zamiast tych zastrzyków stosować środki doustne typu: Aspiryna Cardio bądź Aescin?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Żaden z leków doustnych nie zastąpi zastrzyków przeciwzakrzepowych, które zdecydowanie powinna Pani przyjmować. W przeciwnym przypadku ryzykuje Pani wystąpienie powikłań!