Niedoczynność tarczycy a nieregularne miesiączki u 22-latki

Mam niedoczynność tarczycy, podczas wizyty w prywatnym gabinecie u endokrynologa, Pani doktor poleciła mi zrobić badania na hormony płciowe, ze względu na nieregularne miesiączki, owłosienie na rękach, brzuchu i szyi, jednak nie wystawiła mi skierowania. Nie chcę tych badań robić na własny koszt, kto może mi wystawić skierowanie na to badanie? Lekarz rodzinny? Endokrynolog w prywatnym gabinecie? A może ginekolog, do którego też chodzę prywatnie?

Dzień dobry,

Niestety na wiele badań hormonalnych lekarz rodzinny nie może wystawić skierowania. Lekarz przyjmujący w prywatnym gabinecie wystawić może skierowanie, ale za badanie będzie musiała Pani zapłacić...Na bezpłatne badania hormonalne może wystawić Pani skierowanie lekarz specjalista pracujący w przychodni mającej podpisany kontrakt z NFZ.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz