Czy skierowanie na badania hormonalne krwi wystawione przez endokrynologa na NFZ będą bezpłatne?

Jeśli lekarz endokrynolog, który przyjmuje na NFZ da skierowania na badania hormonalne krwi, np. testosteron, DHEA-S, anty-TG to będą one bezpłatne? Lekarz rodzinny może w ramach NFZ wystawić skierowanie na badania tylko TSH, ft3,ft4, pozostałe pacjent płaci z własnej kieszeni. Jak się mają więc badania hormonalne krwi wystawione przez endokrynologa, który przyjmuje na NFZ?

Lek. Paweł Szadkowski

Specjalista pracujący w ramach NFZ wystawia skierowania na badania, które finansowane są z NFZ.