Niedosłuch lewego ucha a praca w hałasie

badania wstępne. witam. właśnie się przyjmuję do nowej pracy. po badaniu u laryngologa okazało się że mam niedosłuch lewego ucha. lekarz napisał mi przeciwwskazanie do pracy w hałasie. czy może mi nie podpisać lekarz medycyny pracy badań wysokościowych| jak nie będe pracował w hałasie? (nadmienię że inspektor bhp mnie uświadomił że jak podpiszę deklarację że nie będę skarżył firmy o odszkodowanie w razie utraty słuchu to będę dopuszczony też do pracy w hałasie, czy powiedzieć o tym lekarzowi?

PODPisanie takiej deklaracji o nie skarżeniu firmy w razie utraty słuchu nie ma żadnej mocy prawnej a namawianie do takiego podpisu jest przęstępstwem

Lek. Konstanty DÄbski

Myślę, że dobrze byłoby przedyskutować to z lekarzem. Żadne pieniądze nie zwrócą Panu zdrowia.