Nieleczona nerwica a zaniki pamięci

Witam.Mam pytanie czy nieleczona nerwica może powodować , że człowiek nie ma pamięci, zle się uczy, mam zmienne nastroje, przeżywa wszystko?

Witam! Jeżeli odczuwa pan stale utrzymujące się napięcie, zdenerwowanie i szybko ulega pan rozdrażnieniu, to jest to sygnał żeby zadbać o swoje zdrowie psychiczne.
Człowiek który żyje w chronicznym stresie narażony jest na osłabienie koncentracji i uwagi, przez co większą trudność sprawia mu utrwalanie wiedzy. Uwolnienie negatywnych emocji, rozładowanie napięcia pozwoli na uzyskanie większej energii do pracy i większego wysiłku umysłowego. Aby się odstresować proszę spróbować znaleźć czas na relaks lub realizowanie swoich zainteresowań. Jeżeli jednak nie uzyska pan poprawy proszę skonsultować się ze specjalistą - psychologiem lub psychiatrą, który dostosuje leczenie farmakologiczne.

Chyba każde zaburzenie psychiczne staje się z kolei powodem stresu w życiu codziennym. Przedłużający się stres wpływa negatywnie na funkcjonowanie całego organizmu, w tym również mózgu. Jest to błędne koło. Dlatego warto przeznaczyć czas na leczenie. W Warszawie jest dużo osób oferujących terapię poznawczo-behawioralną, również w ramach NFZ, a jest to jedno z najbardziej skutecznych podejść w leczeniu zaburzeń lękowych.
Pozdrawiam

Dzień dobry,

A daczego Pan się nie leczy ?

W Warszawie proszę zapoznać się z ofertą leczenia np.: w IPiN (NFZ), Ośrodka Rasztów (prywatnie).