Nieregularne miesiączki a napady złości

Od paru dobrych miesięcy wszystko mnie denerwuje. Dosłownie wszystko jest mnie w stanie wyprowadzić z równowagi, wpadam w szał, klnę chyba gorzej niż facet i mam ochotę rzucać talerzami (jeszcze do tego nie doszło), na razie kończy się na papierosie i trochę się uspokajam. Gdy jadę samochodem wkurza mnie że ktoś przede mną jedzie wolniej, czy że pieszy wszedł na drogę i wymachuję do lusterka odpowiednie gesty. Nie wiem co się ze mną dzieje, coś mam z hormonami? Do tego gdzieś od pół roku mam nieregularne miesiączki. W każdym miesiącu spóźnia mi się o 1 dzień, a w zeszłym miesiącu już było o 6 dni, w tym miesiącu znów 1 dzień do tego. Jeden dzień wiem to jest nic tylko na przestrzeni pół roku to już jest 11 dni. Ma to jakiś związek z tymi moimi napadami złości? Ginekolog przepisze mi jakieś tabletki, czy tyle to nie jest nieregularność?

Dzień dobry!

Należy osobiście skonsultować się z lekarzem i przeprowadzić badania diagnostyczne. Kolejne kroki (np. w kierunku leczenia endokrynologicznego czy psychologicznego) w zależności od ich wyników.

Pozdrawiam!

Witam Panią,
Nieregularne miesiączki mogą być zarówno skutkiem przeżywanych
emocji, stresu jak też przejawem zaburzeń hormonalnych.
Tę kwestię warto osobiście omówić z ginekologiem.
Przede wszystkim jednak należy zająć się problemami
natury psychologicznej.
Problemy z kontrolowaniem emocji i nadmierna nerwowość
najczęściej są reakcją obronną ludzkiej psychiki na duże emocje,
stres, lęk lub trudne czy traumatyczne przeżycia z przeszłości.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Jeżeli zauważa Pani coś niepokojącego w swoim
zachowaniu i występują trudności z efektywnym
radzeniem sobie z emocjami i ze stresem, należy
jak najprędzej skonsultować problem z psychologiem.
Zachęcam Panią do spotkań terapeutycznych,
podczas których odzyska Pani równowagę wewnętrzną
oraz zdobędzie Pani umiejętność radzenia sobie z emocjami,
ze stresem i trudnymi sytuacjami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl