Nieregularne miesiączki spowodowane przez upały

Moja narzeczona ostatnio nie miała aż przez 40 miesiączki. Dodatkowo, mierząc codziennie temperaturę w buz,i nie wykazała istotnego wzrostu temperatury, świadczącego o owulacji. Nigdy tak długi odstęp czasowy w występowaniu okresu jej się nie zdarzył. Dotychczas jej okres pojawiał się co 30-33 dni. Dodam, że nie współżyjemy. Czy na to rozregulowanie mogły mieć ostatnie sierpniowe upały oraz fakt dojeżdżania do pracy przez 40 minut w jedną stronę rowerem? Czy powinna udać się do ginekologa?

Piotr Pilarski

Tak, te czynniki mogły mieć wpływ. Jeśli w kolejnym cyklu sytuacja się powtórzy sugeruję wizytę u ginekologa.

Pozdrawiam.

Witam
Czasem zdarza się cykl bezowulacyjny. Kolejny może być za to skrócony. Różne czynniki to powodują, u niektórych kobiet np. stres. Więcej informacji o cyklu:
http://www.psnnpr.com/metoda-angielska
Lub warto podejść do doradcy rodzinnego w parafii, gdzie są nauki przedmałżeńskie, wyjaśni i pomoże w nauce.
Pozdrawiam