Nieregularny okres a plamienia

Pierwszy okres dostałam 17 sierpnia tego roku, jest już grudzień, a ja nie mam go już od października! Nie miałam żadnego stosunku. Martwię się bo we wrześniu miałam normalnie! Bardzo się martwię!! Proszę o odpowiedź. Chociaż niedawno w listopadzie pojawiły się małe plamienie co się ze mną dzieje, czy jeszcze dostanę okres?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Od rozpoczęcia miesiączkowanie masz około cztery lata do momentu pełnego wyregulowania okresu. W tym czasie może dochodzić do dość istotnych nieregularności, okres może występować częściej niż raz w miesiącu, a może co kilka miesięcy. Delikatne plamienie może świadczyć o nadchodzącym okresie. Jeżeli nie będą towarzyszyć inne dolegliwości, jak ból w podbrzuszu czy kolorowe upławy, to nie ma powodów do niepokoju.

Pozdrawiam serdecznie!