Niska samoocena po utracie ciąży w wyniku przemocy seksualnej

Nie dawno padłam ofiarą przemocy seksualnej ze strony bliskiej mi osoby, w wyniku czego zaszłam w ciążę, którą nie dawno poroniłam, to cholernie boli wbrew pozorom i nie wiem co bardziej. Szczerze mówiąc. Tracę chęci do życia, nie mam ochoty na spotkania z znajomymi, wychodzić z domu, wstawać z łóżka, nie wiem co ze mną jest nie tak, nawet ciąży nie potrafię utrzymać, obronić się, to moja wina bo sparaliżował mnie strach, nie zdołałam się obronić

Nic z Panią nie jest " nie tak". Po tak ciężkich traumatycznych przeżyciach Takie zachowania często się zdarzają. Powiedziałbym, że nawet jeżeli udawałoby się żyć , jakby nic się nie stało, to byłoby niedobrze. Problem tylko jak długo to trwa, czy ma Pani wsparcie, czy czuje się bezpiecznie?Czy może pani o siebie zadbać, o to by w spokoju odzyskać siły? A kiedy już zechce Pani popracować , dobrze byłoby może z psychologiem przepracować to " poczucie winy" i znaleźć na nowo radość i sens życia. Pozdrawiam serdecznie.

Emocje i uczucia, które Pani przeżywa są w tej niezwykle trudnej sytuacji zupełnie naturalne. Wynikiem przeżytej traumy są zaburzenia nastroju o charakterze depresyjnym. Bardzo zachęcam do skorzystania z usług psychologa, który udzieli Pani potrzebnego w tej sytuacji wsparcia. Być może potrzebna będzie psychoterapia, która pomoże pogodzić się z tymi przykrymi wydarzeniami.

Pozdrawiam serdecznie.

Przeżyła Pani traumatyczne wydarzenie, które może odcisnąć się piętnem na reszcie Pani życia. Proszę sobie pomóc i koniecznie wybrać się na psychoterapię, to na pewno pomoże. I powiem to wyraźnie: TO NIE PANI WINA.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.