Norma dla wartości pulsu u 24-letniej osoby

Witam mam 24 lata ciśnienie na ogół mam dobre 120 -80 lub 114 70, problem jest z pulsem wynosi on niemal zawsze w stanie spoczynku od 90 do 99 czym to jest spowodowane czy to jest norma? co powinienem robić

Witam,

Proszę sobie sprawdzić stężenie elekrolitów we krwi. Czasami przy hipokaliemii może dochodzić do tachykardii. W przypadku, gdyby w badaniu wyszedł ich niedobór, to należy rozpocząć suplementację i zastanowić się nad przyczyną niedoborów. Proszę również sprawdzić funkcję tarczycy - na początek oznaczyć TSH rano. W nadczynnności tarczycy jest skłonność do tachykardii. Przyczyn może być więcej, być może będzie trzeba wykonać 24 h Holtera ekg. Proszę zgłosić się do lekarza, bo wymaga Pan dokładnego zbadania. Optymalna akcja serca to w zaleznoci od podręcznika 60-70/min w spoczynku.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz