Omdlenia u 32-letniej osoby

mam32lata zdarza mi sie ze czasami mdleje czy to zima jak rowniez latem co moze byc przyczyna

Dzień dobry,

Przyczyn może być kilka. Na początku proszę zgłosić się do specjalisty chorób wewnętrznych lub kardiologa. Konieczne są badania. Proponowałbym zacząć od 24 godzinnego Holtera ekg , w kierunku zaburzeń rytmu. Proszę również mierzyć ciśnienie tętnicze, czy nie ma Pani skłonności do hipotonii (niskiego ciśnienia tętniczego). Warto również zakupić glukometr i w razie złęgo samopoczucia sprawdzić poziom glukozy, czy nie dochodzi wówczas do hipoglikemii. Lekarz zbierze dokładnie wywiad, zbada Panią i ukierunkuje badania. Jeśli miewa Pani niepokojące bóle głowy warto również zgłosić się do neurologa.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz