O czym świadczą napady agresji przez sen?

Witam Chcialbym wiedziec co mi jest. Kilka razy zdazylo mi sie wybudzac w trakcie nocy i mowic rozne rzeczy jakbym dalej spal ponoc wygladalem przy tym jakbym byl calkiem swiadomy. Nic z tego nie pamietam. Zdazalo mi sie robic awantury przez sen mojej dziewczynie ponoc bylem batdzo agresywny ale nic nie pamietsm z tego. Dzis znow wstalem zaczalem gadac dziwne rzeczy i klocic sie z dziewczyna. Jak sie obudzilem byla orzestraszona. Opowiedziala mi o tym. Pamietam cos jak przez mgle. Co to jest?

Witam,

Wyobrażam sobie, że to co Pan opisuje wystraszyło nie tylko dziewczynę, ale również Pana. Zachowania opisywane przez Pana są objawem somnabulizmu, czyli zaburzenia snu. Poza psychoterapią wymaga konsultacji z neurologiem.
Przyczyną mogą być: najczęściej jest niehigieniczny tryb życia, zaburzenia psychiczne np. stany depresyjne i lękowe, które powodują, że człowiek jest w złej formie psychicznej, która zaburza sen. Również nagłe zmiany życiowe powodują zaburzenia snu.

Pozdrawiam serdecznie
Urszula Sokalska-Goleń
psychoterapeuta