Problem ze snem u 25-latka

Witam mam problem. Chodzi o sen. Raz śpie normlnie wstaje normalnie a nieraz śpię od 22 do 13 a później nocy nie mogę przespać i tak codziennie. U lekarza wyniki wyszły dobrze. Co to może być

Niestety na tak zadane pytanie mogę odpowiedzieć: "to może być wszystko". Jeśli wyniki badań są w normie, a Panu trudno samemu znaleźć źródło problemów ze snem, zachęcam do skorzystania z pomocy specjalisty. Taką pomoc może Pan uzyskać w poradni zdrowia psychicznego lub prywatnie u psychoterapeuty.
Zaburzenia snu wpływają znacząco na pogorszenie jakości życia, a w dłuższym okresie mogą powodować inne zaburzenia funkcjonowania, dlatego nie należy ich bagatelizować.
Życzę powodzenia
Ewa Mioduska

Jeśli lekarz wykluczył somatyczne podłoże, najprawdopodobniej trudności wynikają z zaburzeń czy kryzysów emocjonalnych. Warto spotkać sie z psychologiem i przyjrzeć głębszym przyczynom zaburzeń rytmów około-dobowych. Psycholog pomoże także poradzić sobie z nimi.