O czym świadczy krew w kale?

Co oznacza krew w kale ? Witam. W tamtym roku dokuczały mi bóle brzucha, a także zauważyłam krew w kale. Badanie na krew utajoną - pozytywne. Dostałam skierowanie na gastroskopię i kolonoskopię. Kolonoskopia - wynik prawidłowy. Gastroskopia wykazała gastropatię krwotoczną. Test ureazowy - ujemny. Byłam leczona lekami zmniejszającymi ilość soków żołądkowych. Od tamtej pory bólów brzucha nie mam, ani żadnych problemów trawiennych, wypróżnianie itd. Lecz dalej zauważam niewielkie ilości krwi w kale wraz ze śluzem. Czy jest się czym martwić ? Byłam leczona u gastroenterologa, czy powinnam się znów do niego zgłosić ?

Lek. Michał Lenard

Tak, powinna Pani ponownie zgłosić się do gastrologa, konieczna może być modyfikacja leczenia. Pozdrawiam!