O czym świadczy ta dziwna wydzielina?

Dzień dobry, mam na imię Hania i mam 20 lat. Od jakiegoś czasu mam problem z moją pochwą. Otóż wydostaje się z niej nieprzyjemna w zapachu wydzielina, o kolorze białawym lub żółtawym, o gęstej konsystencji. Dodam, że nie byłam jeszcze nigdy w życiu u lekarza ginekologa, ponieważ się wstydzę, no i boję. Proszę o pomoc.

Witam!

Prawdopodobnie przytrafiła się Pani infekcja pochwy, być może bakteryjna. Nie ma innej możliwości - musi się Pani wybrać do ginekologa. Nie jest to może najprzyjemniejsza rzecz pod słońcem (ale nie jest taka straszna!), jednak jest konieczna - nieleczone infekcje dróg rodnych mogą skutkować w przyszłości problemami z zajściem w ciążę.

Pozdrawiam!