Obecne grupy, płaty i struktury drobnopęcherzykowe

Witam !!! Miałam robioną biopsje tarczycy a o to wynik. Guzek cieśni 11*6mm. W ocenianym materiale obecne grupy, płaty i struktury drobnopęcherzykowe, miejscami kwasochłonnych tyreocytów oraz dość liczne komórki limfoidalne na tle obfitej treści koloidowej. Wniosek Obraz cvytologiczny przemawia za zmianą łagodną natury hiperplastycznej i może sugerować przewlekły proces zapalny. Dodam że TSH w normie Czy mam powod żeby sie martwić ???

Szanowna Pani,

Wynik wskazuje na zmianę łagodną, więc nie warto martwić się "na zapas". Proszę na wszelki wypadek za ok 3 miesiące powtórzyć usg tarczycy, aby ocenić, czy zmiana się nie powiększa. Warto wówczas również wykonać ponowne oznaczenie TSH. Jeśli wszystko będzie w porządku, to kolejne kontrole będą zalecone rzadziej.

Z poważaniem,

Marek Derkacz