Obraz cytologiczny przemawia za zmianą łagodną z cechami zwyrodnienia

Proszę o objaśnienie wyniku badania z biopsji z guzka tarczycy. cyt. " W ocenianym materale obecne grupy, płaty i stuktury pęcherzykowe, miejscami pobudzonych terytrocytów, koloid oraz treść białkwa z przestrzeni płynowej. Wniosek: obraz cytologiczny przemawia za zmiana łagodną z cekami zwyrodnienia(kat2)." Co to oznacza?Co oznacza"zmiany łagodnej"? czego? proszę o odpowiedz

W opisie mówi się o zmianie łagodnej - czyli nie złośliwej - nie ma raka!!!!!!! , WESOŁYCH ŚWIĄT !!! Proszę udać się do lek. zlecającego badanie. zż