Zapytaj lekarza

1 , 0 1 3 , 0 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Objawy polineuropatii alkoholowej

czy w leczonej polineuropatii alkoholowej oprocz boli moga wystapic jeszcze jakies objawy? przez 2msc.przyjmowalam neurovit i neurolipon ale poprawy nie czuje. na pazdziernik mam wizyte w p.Rehabilitacyjnej,tyle sie u nas czeka czy jest na to jakas skuteczna rehabilitacja? co moze jeszcz zalecic neurolog, bo na dniach mam wizyte? dodam ze od bolu biore exbol,chociaz lekarze nie bardz chca wypisywac,ze wzgledu na chora watrobe.
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Objawy polineuropatii zależą od tego jakie nerwy zostają uszkodzone. Jeżeli są to włókna czuciowe powstaje ból albo niedoczulica. Jeżeli są to włókna ruchowe pojawia nie niedowład. Objawy te możemy podzielić na:

   1.    Wynikające z utraty funkcji: osłabienie czucia, osłabienie odruchów głębokich, niedowład i zanik mięśni.

   2.    Wynikające z nadpobudliwości uszkodzonych włókien nerwowych: drętwienie, pieczenie, ból, przeczulica.

Leczenie neuropatii jest złożone. Skuteczność klasycznych leków przeciwbólowych jest niewielka. Do leków mających działanie przeciwbólowe należą leki przeciwdepresyjne i przeciwdrgawkowe. Stosuje się leki poprawiające funkcjonowanie uszkodzonych nerwów: kwas α-liponowy (ALA) oraz witaminy z grupy B.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety