Obniżenie nastroju a badania hormonalne

zapisałam się do endokrynologa niby wyniki tsh mam w normie bo tsh 2,6 (0,4-4,2) prolaktyna 237,2 (83-622) ft4 15,02 (0,7-22) jednak lekarz pierwszego kontaktu kazał mi się wybrać bo wychodzą mi włosy i mam świąd skóry. Jednak zastanawia mnie to czy obniżenie nastroju może byc tym spwodowane?? mam doła nic mi się nie chce...raz jest gorzej raz lepiej.. dodam że brałam niedawno seronil ale sama odstawiłam(od grudnia.Miałam depresję. Czy zgłosic się do psychiatry znowu? czy wystarczy endokrynolog?

Proponuję udać się na wizytę do psychoterapeuty i podjąć z nim współpracę. Obniżony nastrój i brak motywacji mogą mieć swoje źródło w poziomie hormonów, ale w momencie, gdy TSH jest w normie - można przypuszczać, że przyczyna leży gdzie indziej. Zatem konsultacja psychologiczna może Pani pomóc w powrocie do stabilności emocjonalnej i spokoju. Pozdrawiam.

Droga Pani,

samodzielne odstawienie leków przepisanych przez psychiatrę lub neurologa jest niebezpieczne dla naszego zdrowia. Rozpoczęcie zażywania, kuracja i odstawianie leków powinny przebiegać pod opieką lekarza.
Gorąco zachęcam do powrotu do lekarza psychiatry.

Warto również pamiętać, że leki działają tylko na objawy. Przyczynami zaburzeń psychicznych zajmuje się psychoterapia, dlatego zaleca się równoległe korzystanie z leków i pomocy psychoterapeuty. Tylko psychoterapeuta i psychiatra mający z Panią indywidualny kontakt będą potrafili odpowiedzieć na pytanie, czym jest spowodowane obniżenie nastroju.

Pozdrawiam i trzymam kciuki.