Od dłuższego czasu mam złe wyniki badań moczu: co robić?

Od maja ubiegłego roku mąż miał przeprowadzany zabieg rozszerzenia przewodów moczowych. Od tamtej pory ma bakterie w moczu. Boli go brzuch do dzisiaj. Robiliśmy antybiogram z posiewem dwa razy i za każdym razem wykazał Streptococcus faecalis. Bakteria ta jest wrażliwa na A***, A***, D***. Od jesieni mąż bierze leki bez recepty, a z anybiotyków ostatnio A***. Bóle nie ustępują i bakteria też.
ponad rok temu

Witam serdecznie!
Stosowane przez męża leki są lekami pierwszego rzutu. Jeżeli nie poprawiły one stanu Pani męża konieczne jest zastosowanie antybiotyku silniejszego, o większym spektrum działania. W tym calu zalecałabym wizytę u lekarza prowadzącego, który zleci odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam.