Odczuwanie lęku przed zachorowaniem na poważną chorobę psychiczną

Witam, od pewnego czasu odczuwam lęk przed zachorowaniem na poważną chorobę psychiczną np schizofrenię. Ostatnio bardzo dużo czytałam na temat tej choroby i bardzo się jej przestraszyłam. Nasłuchuje w ciszy czy nie słyszę jakiś dziwnych głosów itp. Taka codzienność jest bardzo nerwowa. Dodam,że u mojego taty lekarze podejrzewają tą chorobę. Proszę o radę. Dizękuje

Życie w strachu przed chorobą może być niezmiernie trudne i uciążliwe. Polecam zgłosić się do psychologa - najlepiej reprezentującego poznawczo-behawioralną szkołę psychoterapeutyczną. Pani zachowanie ("nasłuchiwanie", obserwowanie czy coś się nie zmienia, skupianie większej uwagi na pewnych elementach działania niż zazwyczaj) wynika z faktu przeczytania na ten temat kilku informacji. Informacje te zadziałały na Pani poznawczą sferę (pamięć, uwaga, koncentracja), a skoro tak - współpraca z psychologiem poznawczo-behawioralnym (zajmującym się właśnie takimi procesami) powinna przynieść szybkie efekty.
Pozdrawiam.