Odczuwanie panicznego strachu przed odejściem partnera do innej kobiety

Witam! Od jakiegoś czasu odczuwam paniczny strach że mój partner z którym jestem od 3 lat ode mnie odejdzie do innej kobiety. Planujemy razem zamieszkać za 2 lata wziąć ślub i żyć razem. Zawsze w to wierzyłam ale zaczęłam wątpić chodź nie mam do tego żadnych podstaw bo bardzo mnie kocha. Rozmawiamy o tym ale to nic nie daje. Mój partner zaczyna tracić cierpliwość i bardzo przez to cierpi łącznie ze mną. Nie chcemy się rozstawać ale to wszystko bardzo mnie rani, jego również.

Zachęcam do spotkania z psychologiem i przyjrzenia się głębszej, być może nieuświadamianej motywacji tych zachowań. Praca nad sobą i zmiana przyniesie poprawę, także w relacji.

Witam, odczuwa Pani strach przed tym, że partner zostawi Panią da innej kobiety choć nie ma żadnych podstaw do tego. Rozmawiają Państwo o tym, partner zaczyna tracić cierpliwość. Podejrzenia powodują, ze oboje cierpicie. Proszę się zastanowić czemu Pani tak myśli. Skąd wzięły się te obawy, brak zaufania do partnera. Co leży u podstawy tej niepewności, lęk, poczucie wartości (https://portal.abczdrowie.pl/zazdrosc-w-zwiazku). Proszę skonsultować się z psychologiem, skorzystać z psychoterapii. Pozdrawiam