Odczuwanie smaku i zapachu a palenie papierosów

Witam. Palę papierosy od dwunastego roku życia, a mam obecnie 36 lat. Chodzi o to, że kiedy palę, odczuwam różne smaki potraw, ciast, ciasteczek jak również inne zapachy między innymi czekolady, alkoholu itp. Wiem, że gdybym rzucił palenie mój zmysł powonienia i smak by się wyostrzył. Bardzo proszę o poradę i z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.

Witam,

myślę, ze odpowiedź jest zawarta już w pytaniu.
Proszę pamiętać, że po tak długim okresie palenia z nałogu wychodzi się stopniowo, nie z dnia na dzień.

pozdrawiam serdecznie

Rzeczywiście po rzuceniu palenia odczuwanie smaku i zapachu będzie się stopniowo wyostrzać - jest to na pewno dodatkowy argument za skończeniem z nałogiem.