Odstawienie antykoncepcji hormonalnej a problemy skórne

OdstawiłamAntykoncepcję hormonalną 4 m-ce temu i nasiliły mi się problemy skórne. Nigdy dotąd nie miałam takiego trądziku jak teraz, to nieSą zwykłe pryszcze.Na czole są drobne,zaczerwienione,jest ich dużo,w skupisku na lewej skroni i centrum czoła,niewielkie.Natomiast w okolicach żuchwy są to gule,podskórne, bolesne,bardzo długo się gojące. Nabiegają krwią, kiedy je wyciskam, mają kolor od różowego do bordo. Mam 25lat.Stosuję kremROZEXmoże trochę pomaga ale nie jestem pewna. Proszę pomóżcie mi.

Witam serdecznie. Zmiany skórne i ich nasilony charakter mogą wynikać z wahań hormonalnych. Polecam zastosować maść Tribiotic na trudno gojące się zmiany.

Lek. MaĹgorzata Horbaczewska

Witam,sądzę że jest to efekt odstawienia tabl.antykoncepcyjnych.Stosowanie kremu Rozex to zdecydowanie za mało,należy udać się do dermatologa.