Odwodnienie, anemia i niskie cisnienie u 77-latka po operacji jelita grubego

Mój ojciec ma 77 lat. We wrześniu przeszedł operację jelita grubego, ma problemy z prostatą.Systematycznie co 2 tygodnie trafia do szpitala z powodu odwodnienia, ma anemię/miał transfuzję/ oraz niskie ciśnienie 85/55. Do dzisiaj nie wiadomo co jest przyczyną anemii oraz utrzymującego się niskiego ciśnienia. Proszę o poradę do jakiej placówki medycznej mam udać się z ojcem rozumiem, że nie wszystkie badania można wykonać tylko i wyłącznie w szpitalu może do kliniki? Chcę pomóc a czuję się bezradn

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję w pierwszej kolejności udać się do lekarza rodzinnego. Po badaniu i przeanalizowaniu dokumentacji medycznej będzie możliwość określenia odpowiedniego postępowania leczniczego. Ciężko bez dodatkowych informacji dokładniej odpowiedzieć na pytanie. Jaki rodzaj operacji był wykonywany? czy było badanie histopatologiczne? czy była kolonoskopia?gastroskopia?