Oglądanie telewizora z bliska u 2-latka

witam,czy dziecko prawie dwuletnie moze sobie zespuc wzrok od patrzenia blisko w ekran telewizora?jest to pare chwil,minuta,dwie i odciagam go od patrzenia,ale wciagu dnia zdarza sie to czesto.Wiem ,ze najlepiej zeby dziecko nie ogladalo telewizora,ale starsze dzieci ogladaja sa w wieku gimnazjalnym,a mamy tylko jeden telewizor.Czy mam czym sie martwic jak moj dwulatek mniej niz minute popatrzy z bliska na ekran?czy to ma wplyw na wzrok?

Witam,
jak najbardziej ma negatywny wpływ na wzrok.
Możliwe że dziecko już ma krótkowzroczność i dlatego patrzy na telewizor z bliska.
Proponuję pilną wizytę u okulisty