Ogromny ból pleców w okolicy lędźwiowej

Dobry wieczór. Brat Podczas wyrywania krzewu ( z dużą sila szarpał na kucaco) doszło u do ogromnego bólu pleców w okolicy ledzwiowej, nie mógł się ruszyć, wyprostowac poruszać nogami. Obecnie czeka na tomografię, dostał tabl mydocalm, febrofen, i. Sterydy w zastrzykach. To było ok. Tydzień temu, jeśli leży jest ok, jak dłużej chodzi bądź siedZi czyje duży ból. Czy to coś poważnego? Czy może wypadniecie dysku bądź rwa kulszowa? Czy te choroby długo się leczy? Brat ma 40 lat i pracuje na kopalni.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy wskazują na zespół bólowy odcinka L-S kręgosłupa, czyli potocznie mówiąc rwę kulszową. Pani brak powinien zastosować się do zaleconego leczenia, które może potrwać nawet do kilku tygodni. Następnie powinna zostać przeprowadzona rehabilitacja.