Omamy u młodej osoby

Bylam z kims kto byl przemocowy, po pol roku, gdy juz z nim nie bylam, mialam flashback.To bylo przerazajace. Odczulam to tak jakbym przezyla na nowo seks z nim, doszly emocje ktorych wczesniej nie pamietalam. Przypomnialam sobie w tamtym momencie, ze on mnie wtedy skrzywdzil, to bylo straszne, szokujace, trwalo pare sekund. Czulam fale goraca, szok, placz itp.Czy i jak bardzo prawdopodobne jest, ze taki flashback umysl moze sobie ''ubzdurac''? Jak samemu przypomniec sobie wszystko? Czy warto?

Omamy to pojęcie związane z psychozą (utrata kontaktu z rzeczywistością). W Pani przypadku flashback nie jest omamem. To bardziej działa, jak odpamiętywanie przeżycia traumatycznego. Można się tym zająć w psychoterapii. Zachęcam do pracy w tym obszarze ze specjalistą, który "pomieści" te przeżycia.

Witam,
samotnie może nie warto tego tematu drążyć, jednak skoro te wspomnienia powracają i są tak bardzo trudne, może warto skorzystać z pomocy specjalisty i z jego pomocą przepracować te przykre wspomnienia. Tak bywa, że traumatyczne wspomnienia wracają z postaci tzw. flashbacków. Zachęcałabym do wizyty u specjalisty, może się Pani udać do Poradni Zdrowia Psychicznego, tam otrzyma Pani bezpłatną pomoc w ramach NFZ, skierowania zapewne nie będzie Pani potrzebowała.