Omamy węchowe i myśli samobójcze przy depresji

Wiem. Jestem chora na depresję i mam omamy węchowe i słyszę głosy, cały czas myśli samobójstwie. Boję się pójść do lekarza bo nie chcę trafić do szpitala psychiatrycznego. Czy to minie samo. Depresję leczę długo ,ale głosy i omamy węchowe mam od niedawna. Bardzo zależy mi na pomocy , bardzo się boję.

Bez Pani zgody i chęci, przy takich objawach, nie ma wskazań do zatrzymania w szpitalu psychiatrycznym. Bez obawy może Pani pójść do lekarza-psychiatry i powiedzieć o swoich dolegliwościach oraz niepokojach. Swoją drogą jak i u kogo leczy Pani depresję, jeśli nie u lekarza? Sądzę, że samo nie minie i niestety stan może się jeszcze pogarszać, dlatego ważne aby skorzystała Pani z pomocy lekarskiej póki nie jest zbyt późno. Nie trzeba się bać, lekarz porozmawia z Panią i ew.przepisze leki, które mogą pomóc. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Szanowna Pani,

depresja, tak jak inne choroby, wymaga kompleksowego leczenia - ambulatoryjnie, wskazana jest farmakoterapia i równolegle psychoterapia poznawczo - behawioralna. Proszę nie obawiać się wizyty u lekarza psychiatry, możliwe, że trzeba zmienić farmakoterapię. Czy astmę można wyleczyć, bez pomocy specjalisty? Raczej nie - wymagane jest specjalistyczne postępowanie. Podobnie jest z Depresją nieleczona, samoistnie nie ustępuje, wymaga regularnego, systematycznego leczenia psychiatrycznego. Zachęcam Panią do konsultacji psychiatrycznej, razem z lekarzem będzie Pani mogła zastosować najlepszą i najskuteczniejszą formę leczenia.
Pozdrawiam serdecznie