Operacja woreczka żółciowego a mięsa smażone w diecie

jestem po operacji woreczka żółciowego już 3 tydzień i wczoraj zjadłam usmażone mięso wieprzowe jak na razie nic mi nie jest czy mogę już jeść mięso smażone ?

Około 3 miesiące po operacji zaleca się dietę lekko strawna z ograniczaniem tłuszczu. 3 tydzień to według mnie za mało, być może samopoczucie jest dobre,a le proces trawienia tego smażonego produktu już nie koniecznie prawidłowy. Jedzenie smażonych produktów, może mieć konsekwencje w późniejszym czasie. Po 3 miesiącach gdzie bardziej trzeba uważać na dietę i tak zasady zdrowego odżywiania mówią, żeby produktów smażonych jeść jak najmniej, nie tylko z uwagi na woreczek, ale również kontrole masy ciała.