Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 3 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Opis badania rezonansu magnetycznego kręgosłupa 43-latka

Mężczyzna 43 lata. Dalszy opis rezonansu: szerokopodstawne przepukliny tylne krążkówe L3-L4-L5 z uciskiem worka oponowego i korzeni nerwowych w zakresie obu zachyłków bocznych na tych poziomach. Przepuklina tylna, lateralizująca w prawo szer ok 26mm jądra miażdżystego krązka L5-S1 uciskająca worek oponowy i korzeń nerwowy w zachyłku i otworze m-kręgowym prawym. Stożek rdzenia kręgowego bez ognisk myelopatycznych. Torbiel okołokorzeniowa o średnicy ok 12 mm w otworze krzyżowym S2 po stronie praw
MĘŻCZYZNA, 43 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Witam, choroby nie czyta się jedynie z badania obrazowego. Jeżeli posiada Pan dolegliwości bólowe należałoby skonsultować się w tym przypadku z neurochirurgiem, który zróżnicuje czy objawy bólowe są spowodowane rzeczywiście uciskiem na struktury nerwowe lub inne. Dopiero wtedy można interpretować wyniki, stawiać diagnozę i programować leczenie. Pozdrawiam. Dziękuję.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy