Opis badania rezonansu magnetycznego kręgosłupa 43-latka

Mężczyzna 43 lata. Dalszy opis rezonansu: szerokopodstawne przepukliny tylne krążkówe L3-L4-L5 z uciskiem worka oponowego i korzeni nerwowych w zakresie obu zachyłków bocznych na tych poziomach. Przepuklina tylna, lateralizująca w prawo szer ok 26mm jądra miażdżystego krązka L5-S1 uciskająca worek oponowy i korzeń nerwowy w zachyłku i otworze m-kręgowym prawym. Stożek rdzenia kręgowego bez ognisk myelopatycznych. Torbiel okołokorzeniowa o średnicy ok 12 mm w otworze krzyżowym S2 po stronie praw

Witam,
choroby nie czyta się jedynie z badania obrazowego. Jeżeli posiada Pan dolegliwości bólowe należałoby skonsultować się w tym przypadku z neurochirurgiem, który zróżnicuje czy objawy bólowe są spowodowane rzeczywiście uciskiem na struktury nerwowe lub inne. Dopiero wtedy można interpretować wyniki, stawiać diagnozę i programować leczenie. Pozdrawiam. Dziękuję.