Opis RM barku i torbiel kości ramiennej

Proszę o dodatkową poradę. Oto wnioski z RM barku: Obraz MR może odpowiadać odczynowi zwyrodnieniowo – zapalnemu stawu barkowego – obojczykowego , w różnicowaniu zmiany na podłożu pierwotnie zapalnym Nieduże zmiany przeciążeniowe przedniej części stożka rotatorów, podejrzenie zwiększonego obciążenia lub mikroniestabliności LHBT. Wielokomorowa torbiel w okolicy nasadowo – przynasadowej kości ramiennej prawej, w części bocznej kości tuż pod warstwą korową. Co powinno się zrobić z torbielą?

Witam,
Torbiele kości należą do zmian łagodnych dość często o podłożu nowotworowym lub zwyrodnieniowym (na podłożu np. miejscowego niedokrwienia). W zasadzie wszystkie wymagają leczenia.
Polega one bądź na chirurgicznym usunięciu zmiany chorobowej, bądź na jej naświetlaniu promieniowaniem rentgenowskim.
Chirurgicznie leczy się takie zmiany głównie przez wypełnienie przeszczepami kostnymi ubytku kostnego.
Nie ma skutecznego leczenia farmakologicznego.

O dalszym sposobie leczenia powinien zadecydować bezpośrednio chirurg ortopeda.

pozdrawiam