Opis szyjki macicy i temperatury w cyklu miesiączkowym

Witam,mam 36 lat,cykle naprzemian 26-28/30-33dni.Krwawienie mczkowe trwa okolo 5-6 dni,potem kilka dni nieplodn.z wydz.wodnista lub bez.temp.przed owulacja 36-max.36,3st.w tym cyklu- 6dc jeszcze plamilam,temp niska,czyli norma).7dc temp delikatnie skoczyla z 36,2 do 36,4,8-9dc tak samo,dzisiaj tj.10dc 36,6(od 2och dni silne bole glowy,zdarzaja sie,tak jak i jednorazowe skoki temp),ale te utrzymuja sie,wkladka sucha,sluz z okolicy szyjki lepki,malo,ale szyjka jest wysoko i miekka,co to znaczy?poz

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Pani cykle są nieregularne, należy skonsultować je z lekarzem ginekologiem. Ważne jest, by faza poowulacyjna trwała min. 10-11 dni.
Jeśli chodzi o wzrost temp. mógł być on spowodowany wieloma czynnikami, np. infekcją. Jeśli szyjka byłaby bez zmian, możnaby zlekceważyć ten objaw, jednak przy miękkiej szyjce, jeśli nie planuje Pani poczęcia dziecka, radzę odłożyć współżycie do czasu ustąpienia objawów lub fazy poowulacyjnej.