Opis tomografii głowy

Witam, dziś odebrałam wyniki kt głowy synka ur. 23.10.2002 r. Do neurologa trafiliśmy po urazie głowy w styczniu, po którym syna często i bardzo boleśnie bolała głowa i boli nadal. Syn jest alergikiem i astmatykiem, leki, które przyjmuje, to S***, X*** i P*** do nebulizacji. Martwi mnie wynik tomografii, a ponieważ z terminami (nawet prywatnie ) do neurologa jest problem, więc proszę o interpretację wyniku kt. OPIS BADANIA - Mózgowie i mózgoczaszka zmian patologicznych nie wykazują. Obustronnie układ pneumatyczny kości skroniowych zacieniony, zacienione są również jamy bębenkowe wraz z zachyłkami nadbębenkowymi i jamami sutkowymi (cechy obustronnego wysiękowego zapalenia). Bardzo proszę o interpretację. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W tomografii nie uwidoczniono zmian pourazowych zarówno w obrębie czaszki (części kostnych), jak i mózgowia. Stwierdza się natomiast zmiany sugerujące wysiękowe zapalenie obszarów powietrznych czaszki, na które składają się przede wszystkim zatoki oboczne nosa. Opisane zmiany wskazują więc na obustronne wysiękowe zapalenie zatok obocznych nosa oraz ucha środkowego. Wskazana wizyta u laryngologa.

Pozdrawiam