Opis USG tarczycy ze zmianami ogniskowymi

Witam, przy USG tarczycy lekarz radiolog stwierdził : tarczyca o niejednorodnej echogeniczności, ze zmianami ogniskowymi. Wynik THC wynosi 16,36 mlU/l przy normie [0,27-4.2]. Co oznacza mój wynik i czy powinnam być zaniepokojona? Najszybciej do endokrynologa mam szanse dostać się za 3-4 miesiące..

Dzień dobry,

Wygląda na to, że ma Pani niedoczynność tarczycy w przebiegu zapalenia autoimmunologicznego - najprawdopodobniej jest to choroba Hashimoto, ale aby ją potwierdzić należy oznaczyć poziom przeciwciał. Proszę oznaczyć sobie jeszcze fT3 i fT4 lub chociaż samo fT4 celem bardziej precyzyjnego doboru dawki leku. radziłbym wcześniejszą wizytę, nawet prywatnie, bo 3-4 miesiące życia z niedoczynnością tarczycy może znacznie obniżyć jakość Pani życia, a po zastosowaniu leczenia poczuje się Pani znacznie lepiej.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz