Opis zdjęcia RTG i rozedma płuc

Wizyta u pulmnologa dopiero za miesiąc dlatego pozwalam sobie tutaj wkleić opis do zdjęcia RTG z prośbą o informacje na ile z czymś takim mama może jeszcze pożyć. "Rozedma płuc Zmiany włókniste w obrębie górnych pól płucnych Okołooskrzelowe zagęszczenie miąższu w obrębie pola środkowego płuca lewego. U podstawy pól płucnych widoczne zwłóknienia oraz zrosty przeponowo-opłucnowe Sylwetka serca w projekcji a-p powiększona Aorta piersiowa miażdżycowa Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa w odcinku th "

Lek. Katarzyna Szymczak

Opisane są liczne zmiany, bez znajomości obrazu klinicznego ciężko interpretować czym są spowodowane. Czy pali Pan papierosy? choruje na POCHP?