Opóźniony okres po stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

witam. biore tabletki antykoncepcyjne bez przerw prawie rok. miesiaczke mialam 14-18 stycznia. okres spoznia mi 4dzien tydzień temu kochalam sie z chopakiem doszedl we mnie.wzielam tabletke, lecz nastepnego dnia zapomnialam. moge byc ciazy?sluzu nie mam, a czytalam ze tak dzieje sie przed miesiaczka. zdarzylo mi sie wcześniej pominac tabletke ale z 3 czy 4 rzedu. na ulottce pisze ze jeśli pominięto więcej tabletek, mozna wziasc (zielone) aby byl szybciej cykl. prosze o odpowiedź. POZDRAWIAM

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji istnieje zwiększone ryzyko ciąży. W celu weryfikacji czy doszło do zapłodnienia proszę wykonać test ciążowy. W razie wątpliwości konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.