Opryszczka w obrębie ust, osłabienie a wyniki badań krwi

Witam.Proszę o konsultację w spr.zaznaczonych wyników badań.WBC-3.90 Neutro- 41,8 Mono12,3 liczba neutr-1.63. Eozy-6,2. Te wyniki od listopada spadają.Czuję się trochę słabsza.Nie mam obfitych miesiączek ale mam od paru lat mięśniaka-raz w roku Usg i nie rośnie. Kiedy się przeziębiam koło miesiąca dochodzę do siebie. Częste opryszczki na ustach.Co może być powodem spadających wyników? Będę wdzięczna za Pomoc :) Pozdrawiam

Zmniejszenie liczby białych ciałek krwi może towarzyszyć wielu chorobom i sprzyjać obniżeniu odporności.
Główne przyczyny to stres, zatrucia, działania niepożądane leków, przewlekłe choroby wątroby, szpiku kostnego oraz przewlekłe infekcje.
Takie wyniki obserwuje się także u osób zdrowych.
Określenie przyczyny u Pani wymaga podjęcia diagnostyki, dlatego proszę zgłosić się do lekarza.
Warto prowadzić higieniczny tryb życia i stosować zbilansowaną dietę bogatą w witaminy i mikroelementy.