Opuchlizna dłoni i stóp a zapalenie stawów

Witam. Od miesiąca mojemu tacie(72lata)zaczęły puchnąć dłonie i stopy,do tego silny ból stawów.Badania wykluczyły reumatyczne zapalenie stawów. Obecnie jest po prześwietleniu płuc i kolejne badanie to bronchoskopia.Do tej chwili nie wiadomo skąd zapalenie stawów. Dodam że prześwietlenie nic nie wykazało(tata kiedyś palił bardzo dużo,ale od wielu lat nie pali). Czy te objawy to zwiastun poważnej choroby? Czy to może być rak?

Magdalena StusiĹska

Przyczyn puchnięcia może być wiele- należy pogłębić diagnostykę aby znaleźć przyczynę problemu.